Новини

23 Січня

Пандемія несе не тільки негатив в морську галузь: стало менше смертей і аварій

Загальна кількість подій в 2020 році скоротилося в порівнянні з 2019 роком на 18%. Про це йдеться в «Попередньому щорічному огляді морських аварій і інцидентів», що відбулися в період з 2014 по 2020 рік від Європейського агентства з безпеки на морі (EMSA).

Даний огляд містить статистичні дані про морських аваріях та інциденти: за участю судів під прапором однієї з держав-членів ЄС; в територіальних водах або внутрішніх водах держав-членів ЄС, як це визначено в ЮНКЛОС; або які зачіпають інші істотні інтереси держав-членів ЄС. Позитивну динаміку в цьому напрямку пояснюють в контексті пандемії COVID-19, яка вплинула на інтенсивність глобальних морських перевезень.

Так, найбільш позитивні зрушення були зафіксовані за кількістю загиблих (зниження на 48% в 2020 році в порівнянні з 2019 роком) і кількості травмованих (скорочення на 36%). Як підкреслили в EMSA. Крім того, в період з 2019 по 2020 рік скоротилася кількість аварій за участю всіх типів суден, а лідирують за цим показником вантажні (15%) і пасажирські судна (44%). 

Навігаційні аварії (зіткнення, посадки на мілину і торкання) склали найбільшу частину інцидентів, в результаті яких загинули суду – 43%. При цьому відзначено зниження на 15% кількості аварій, що закінчилися загибеллю судів. Відповідно до огляду, нещасні випадки з людьми склали 37% всіх морських аварій. У порівнянні з 2019 роком відмічено падіння їх числа на 28%. Жертвами морських аварій за 2020 рік стали 7 судів, з яких 5 рибальські.

Ресурс

Поділитися:

Останні новини