Новини

25 Жовтня

Цікаво: північний морський шлях

Північний морський шлях з недавніх пір часто з’являється в морських і міжнародних новинах. Справа в тому, що СМП – це більш короткий шлях з Азії в європейські порти; і з таненням льоду в Арктиці він стає судноплавним круглий рік. Проте, лідери галузі один за одним відмовляються від використання зручного маршруту, а нові санкції США проти COSCO ще більше підривають комерційні перевезення в регіоні. Ми спробували з’ясувати, чим вабить і які небезпеки Севморпуті.
Що таке Північний морський шлях?

СМП є міжнародним судноплавним маршрутом, що з’єднує Північну Атлантику і Тихий океан через Баренцове, Карське, море Лаптєвих, Східно-Сибірське і Чукотське моря. Велика частина шляху проходить під російською юрисдикцією (5600 км), тому місцевий топонім Північний морський шлях (the North Sea Route, NSR) отримав міжнародне поширення. Інша назва маршруту – Північно-східний прохід (the Northeast Passage, NEP).

Що стосується відстаней, то Севмопуть значно коротше традиційного вибору навігаторів – через Суецький канал. Наприклад, з Шанхая в Роттердам через СМП всього 8 046 морських миль в порівнянні з 10 557 милями через Суецький канал (на 24% коротше). Шлях з Йокогами в Роттердам можна скоротити вже на 37%, і т.д.

Відомо, що помори, корінний народ півночі Росії, здійснювали проходи по частинах Севморпуті, починаючи з 11-го століття. Однак цілком його вперше пройшов тільки в 1878 -79 роках фінський дослідник Adolf Erik Nordenskiöld.

Читати далі на ресурсі

Поділитися:

Останні новини